Edukaciniai žaidimai – ir nauda, ir pramoga

by | Jul 14, 2021 | Patarimai

Rašinėliai, diktantai, matematinės lygtys… Mokykloje su tuo susiduriama kone kasdien. Jeigu nesinori, kad mokymasis namuose taptų nuobodus, siūlome išbandyti edukacines veiklas namuose. Tai – ne tik būdas puikiai praleisti laiką, bet ir įgauti naujų žinių bei tobulinti jau turimus gebėjimus. Pateikiame keletą pasiūlymų, kaip paversti laiką namuose smagiu ir turiningu.

Laisvė fantazijai

Yra gausybė būdų lavinti vaiko vaizduotę. Siūlome nesudėtingus žaidimus, kuriems nereikės jokių rekvizitų. Pirmasis žaidimas yra „Seku pasaką“. Viskas paprasta – kurkite pasaką po vieną sakinį (arba žodį). Leiskite vaikui detalizuoti veikėjų aprangą, išvaizdos bruožus, aplinką. Kitaip tariant, leiskite jam fantazuoti. Tai itin pravers ateityje rašant rašinius, piešiant bei atliekant kitas užduotis.

Kitas žaidimas vadinasi „Atpažink garsą“. Atsistokite už durų ir pasiėmę įvairius daiktus skleiskite garsus – čežinkite popierių, plokite rankomis, žvanginkite raktais. Leiskite vaikui atspėti, koks daiktas skleidžia garsą! Palaipsniui sunkinkite užduotį – pasiimkite rečiau naudojamus ar mažiau pažįstamus daiktus. Vėliau apsikeiskite vaidmenimis ir leiskite vaikui kurti garsus pačiam.

Suteikite kasdienybei spalvų

Ar žinojote, kad spalvinimas – viena iš meno terapijos rūšių, tinkama tiek vaikams, tiek suaugusiems? Todėl pravartu namuose turėti spalvinimo knygelių ar paveikslėlių. Norint paversti tai ne tik atsipalaidavimo būdu, rinkitės paveikslėlius su užduotimis – spalvinimą pagal skaičius, taškelių suvedžiojimo + spalvinimo užduotis, mandalas ir pan. Taip lavinsite vaiko susikaupimą, kruopštumą, kūrybiškumą.

Dieną nuspalvinti gali tiek mažiems, tiek dideliems tinkamos senosios gerosios šarados. Žaidimo esmė – atspėti be garso vaizduojamą žodį. Atspėjęs ne tik gauna tašką, bet ir rodo savo šaradą. Kuo šis žaidimas naudingas? Jis lavina vaizduotę, kūrybiškumą, turtina žodyną. Taip pat ugdo vaidybinius gebėjimus, drąsą ir pasitikėjimą savimi. Tad šaradų vakaras šeimos rate – ne tik naudingas, bet ir labai smagus užsiėmimas.

Strateginis mąstymas ir virtuali realybė

Kokia vaikystė be stalo žaidimų… Dauguma jų atlieka ne tik pramoginę, bet ir edukacinę funkciją. Pavyzdžiui, šaškės gerina susikaupimą, lavina atmintį bei mąstymo įgūdžius. Žaidžiant „Monopolį“, lavinama atmintis, strateginis, analitinis mąstymas, skaičiavimo įgūdžiai. O jei laikas leidžiamas smagioje kompanijoje, tai tobulinami ir bendravimo įgūdžiai.

Puikių edukacinių išteklių įvairaus amžiaus mokiniams galima rasti internete. Ten gausu lavinamųjų žaidimų lietuvių k., istorijos, geografijos bei kitomis temomis. Virtualūs žaidimai suteikia galimybę ne tik spalvinti, atlikti įvairias užduotis, bet ir keliauti ar susipažinti su žymiomis Lietuvos asmenybėmis nekeliant kojos iš namų.

Užsiregistruokite į pirmą 1,5 val. pamoką už 5€!

    Viskas NAUJIENLAIŠKYJE

    Naujienos, patarimai, informacija, nuolaidos, nemokamos knygos. Visa tai gali gauti nemokamai iš mūsų jeigu užsiprenumeruosi naujienlaiškį. Atsisakyti galima bus lengvai ir bet kuriuo metu!