Knyga – puiki vasaros palydovė

by | Jul 13, 2021 | Patarimai

Šiandien skaityti knygas – ne tik naudinga, bet ir madinga. Deja, ne kiekvienas randame laiko šiam malonumui. Vasara – puikus metas įsileisti vieną kitą knygą į savo laisvalaikį. Juk ji gali tapti ne tik papildomu svoriu rankinėje, bet ir geriausia drauge.

Ir malonumas, ir nauda

Turbūt daugelis sutiktų, kad vasarą atsiranda daugiau laisvo laiko, dažniau sau leidžiame patinginiauti… O kodėl gi nepatinginiavus su knyga rankose? Saulės vonios pajūryje gali būti naudingos ir kūnui, ir protui, jeigu kartu pasiimsite gerą literatūros kūrinį. Kad pavyktų visiškai atsipalaiduoti, poilsiui prie jūros rekomenduojama rinktis ne itin didelės apimties ir ne per daug sudėtingo siužeto knygą.

Tokių galima rasti anglų rašytojo, dramaturgo Viljamo Šekspyro kūryboje. Jeigu dar nesate perskaitę tokių klasikos perlų kaip „Hamletas“ ar „Romeo ir Džiuljeta“, įsimeskite šias knygas į paplūdimio krepšį. Joms perskaityti tikrai neprireiks daug laiko. O jei vis dėlto ieškote dar trumpesnių skaitinių, kuriuos galėsite tiesiog suvalgyti, rinkitės lietuvių rašytojo Jono Biliūno noveles. Šio autoriaus kūryboje pateiktas skaudus ir nepagražintas realizmas nepalieka abejingų.

Naujus mokslo metus pasitikite apsišarvavę žiniomis

Atostogų metu mokinių smegenys nėra per daug apkrautos, mintys atsipalaiduoja, tad ir informacija įsisavinama greičiau. Puiki proga perskaityti vieną kitą knygą iš privalomosios literatūros sąrašo ir pasilengvinti ateinančius mokslo metus, ar ne? Tiesa, nebūtina apsiriboti vien tik privalomaisiais programos autoriais. Puiku, jeigu domitės ir kitų lietuvių ar pasaulio rašytojų kūryba. Tikrai nepasigailėsite susipažinę su Oskaro Vaildo romanu – „Doriano Grėjaus portretas“ ar dekadentiškosiomis Šarlio Bodlero eilėmis.

Be to, galite pasinerti ir į kitų mokomųjų dalykų literatūrą. Domitės biologija? Čiupkite knygą apie vandenyno gelmes ar miško ekosistemas. Patinka informatika? Susipažinkite su programavimo teorijos pagrindais ir rudenį drąsiau ženkite į informatikos pamokas. Taip pat galite rinktis populiariosios psichologijos žanro knygas. Jose galima rasti įdomių asmenybės testų, bendravimo subtilybių bei karjeros patarimų. Kad ir kokius skaitinius pasirinksite, svarbiausia, kad jie teiktų malonumą ir prisidėtų prie jūsų turiningo poilsio.

Užsiregistruokite į pirmą 1,5 val. pamoką už 5€!

    Viskas NAUJIENLAIŠKYJE

    Naujienos, patarimai, informacija, nuolaidos, nemokamos knygos. Visa tai gali gauti nemokamai iš mūsų jeigu užsiprenumeruosi naujienlaiškį. Atsisakyti galima bus lengvai ir bet kuriuo metu!