Skaitmeninės priemonės – padeda ar trukdo mokytis?

by | Sep 25, 2020 | Patarimai

Kompiuteris, planšetė ir telefonas tapo neatskiriamais šiuolaikinio gyvenimo palydovais. Be jų savo kasdienybės neįsivaizduojantys vaikai geba pritaikyti technologijas tiek mokslams, tiek pramogoms. Tad kaip žinoti, ar jūsų vaikas skaitmenines priemones naudoja tikslingai? 

Draudžiamo vaisiaus norisi labiau

Nors daug kalbama apie ekranų žalą vaikams, reikėtų nepamiršti, kad technologijos negali būti išbrauktos iš jų gyvenimo. Net jei drausite vaikui naudotis kompiuteriu ar telefonu, jam reikės tai daryti mokykloje bei ruošiant namų darbus, o dabartiniu laikotarpiu – ir nuolat, vietoj dalyvavimo fizinėse pamokose. Kuo labiau drausite, tuo labiau norėsis, tad vaikams bus sunku bendrauti su bendraamžiais, kuriems ekrano laikas nėra smarkiai ribojamas, jie pyks bei derėsis, kad gautų telefoną ar kompiuterį bent trumpam.

Kalbėkite apie pavojus

Jūsų užduotis – papasakoti vaikui, kokie pavojai gali tykoti internete. Pradedant nuo to, kaip laiko leidimas prie kompiuterio prieš miegą neleidžia gerai pailsėti ir baigiant susirašinėjimu su nepažįstamaisiais. Kurkite vaiko pasitikėjimą jumis, tuomet jis papasakos, ką veikia internetinėje erdvėje, o jums bus daug lengviau atpažinti, ar vaikas tinkamai naudojasi technologijomis.

Informacijos ir įgūdžių šaltinis

Kaip rasti balansą? Vertėtų kompiuterio ar telefono nepaversti prizu už gerą elgesį ar būdu nuraminti supykusį ar nuliūdusį vaiką. Svarbiausia čia, kaip ir visur – kalbėtis. Priklausomai nuo vaiko amžiaus, turėtumėte stebėti, kokia veikla kompiuteryje ar telefone domina jūsų vaiką, nukreipti jį tinkama linkme. Internete gausu žaidimų, vaizdo įrašų, programėlių, kurios gali padėti lavinti vaiko žodyną, strateginį mąstymą, rašymo klaviatūra įgūdžius. Taip, teisingai perskaitėte, kompiuteriniai žaidimai taip pat lavina! 

Ką jau bekalbėti apie informacijos platybes: dabar galima per kelias sekundes sužinoti atsakymą į bet kokį klausimą, tačiau nepamirškite kalbėti su vaiku apie patikimus informacijos šaltinius. Mokėdamas atsirinkti informaciją vaikas suvoks, kad informaciją privalu tikrinti – ne kiekvienu šaltiniu galima pasitikėti. Turėdami laisvo laiko, paskatinkite vaiką prisijungti prie edukacinių svetainių, paprašykite, kad jis išmokytų jus žaisti kompiuterinį žaidimą. Tapkite skaitmeninio pasaulio dalimi, o ne jo priešu ir rasti technologijų naudojimo balansą bus daug lengviau.

Užsiregistruokite į pirmą 1,5 val. pamoką už 5€!

    Viskas NAUJIENLAIŠKYJE

    Naujienos, patarimai, informacija, nuolaidos, nemokamos knygos. Visa tai gali gauti nemokamai iš mūsų jeigu užsiprenumeruosi naujienlaiškį. Atsisakyti galima bus lengvai ir bet kuriuo metu!