Nauja mokykla: kokie iššūkiai laukia?

by | Sep 21, 2020 | Patarimai

Kiekvieni nauji mokslo metai sukelia moksleiviams ir jų tėvams jaudulį. O pastarasis padidėja keletą kartų, jei vaikas keičia mokyklą. Kaip nesunkiai adaptuotis naujoje aplinkoje, kad nenukentėtų nei mokslai, nei emocinė būsena?

Ruoškitės iš anksto

Nesvarbu, ar vaikas pereina iš progimnazijos į gimnaziją, ar keliaus į naują mokyklą, nes persikėlėte į kitą miestą – bet kokiu atveju svarbu pradėti apie tai kalbėti kuo anksčiau. Pristatykite pokytį teigiamai, priminkite vaikui, kad keisdami įprastą aplinką tobulėjame. Stenkitės nuteikti vaiką naujai pradžiai ir neslėpkite fakto, kad gali būti sunku, bet priminkite, kad vaikas pereinamajame laikotarpyje nėra paliktas vienas – visuomet gali kreipti į jus. Tokiu atveju net ir iškilę sunkumai nebeatrodys tokie gąsdinantys.

Nauja mokykla – nauji mokytojai. Nors privalomoji mokymosi programa visur panaši, daug priklauso ir nuo mokytojo, todėl jei tik yra galimybė, susipažinkite su jais iš anksto, pasikalbėkite apie savo vaiko gebėjimus – taip palengvinsite ir mokytojo ir vaiko darbą pamokose. Nepamirškite, kad mokytojai taiko skirtingus metodus, todėl suprastėjęs vieno ar kito dalyko pažymys nebūtinai reiškia sumažėjusias vaiko pastangas – tai pereinamasis laikotarpis visiems.

Skirkite laiko prisitaikymui

Kalbame ne tik apie naują aplinką, bet ir bendraklasius, mokytojus, taisykles ir net mokyklos vertybes. Pradžioje gali būti nelengva, nes be visų naujovių, reikia ir mokytis. Jei matote, kad naujoje mokykloje vaikui sunkiai sekasi pamokose, galite kreiptis į korepetitorių, kuris galės tiksliai išsiaiškinti, kodėl taip yra, galbūt sužinosite, kad vaikas turi spragų iš buvusios mokyklos. Turėkite omenyje, kad mokyklų lygiai yra skirtingi, todėl verta iš anksto pasidomėti, ar jūsų vaikas mokysis, pavyzdžiui, sustiprintos anglų kalbos klasėje. Jei iki šiol tam nebuvo skirta daugiau dėmesio, verta pradėti ruoštis dar prieš mokslo metus naujoje mokykloje, kad vaikas patirtų kuo mažiau streso.

Paklauskite, kaip tau iš tiesų sekasi?

Vienose mokyklose emocinio intelekto ugdymui skiriama daugiau laiko, kitose – mažiau. Tačiau tėvai turėtų skirti tam laiko nuolat. Todėl pradėjus metus naujoje mokykloje, kalbėkitės su vaiku, klauskite, kaip jam sekasi ne tik su namų darbais, bet ir naujais draugais, mokytojais. Paprašykite, kad vaikas papasakotų, kaip praėjo jo diena, o jam pasakojant kartu reflektuokite: kaip vaikas jautėsi skirtingose situacijose, kas pasisekė, o kas ne, kodėl taip įvyko. Tokiu būdu tikrai žinosite, su kokias sunkumais tenka susidurti vaikui bei galėsite jam padėti. Nepamirškite, kad naujoje mokykloje jis dar neturi artimų draugų, tad šiuo metu jūs esate patikimiausias bendražygis naujame gyvenimo etape.

Užsiregistruokite į pirmą 1,5 val. pamoką už 5€!

    Viskas NAUJIENLAIŠKYJE

    Naujienos, patarimai, informacija, nuolaidos, nemokamos knygos. Visa tai gali gauti nemokamai iš mūsų jeigu užsiprenumeruosi naujienlaiškį. Atsisakyti galima bus lengvai ir bet kuriuo metu!