8 produktai padėsiantys atlaikyti egzaminų stresą

by | Apr 14, 2022 | Patarimai

Dauguma jaunų žmonių, kurių laukia testas arba egzaminas, patiria stresą – todėl jie per gana trumpą laiką, bando įsiminti ir suprasti daug naujos informacijos. Tam, kad būtų galima pasiekti geriausius mokymosi rezultatus, reikia rūpintis savo sveikata. Kai mokinys yra sotus ir valgęs tinkamo maisto, jis yra patenkintas bei gali daug geriau susitelkti į sudėtingesnes užduotis. Moksliniai tyrimai rodo, kad yra tam tikri produktai, kurie yra svarbūs smegenų protinei veiklai skatinti.

Žemiau rasi 8 geriausius maisto produktus, padedančius smegenims, kurie padės efektyviau mokytis.

Vanduo. Mūsų kūnas yra daugiausia sudarytas iš vandens, todėl pakankamas vandens kiekis yra nepaprastai svarbus užtikrinti tinkamą smegenų funkciją. Tyrimai rekomenduoja rytą pradėti nuo didelio puodelio vandens, kuris pažadins ir leis tinkamai pradėti dieną. Jeigu vaikas dienos metu pradeda jaustis pavargęs ar alkanas, dažnai gali padėti vandens stiklinė. Jausmo, kad nori atsigerti vandens laukti nereikia, nes tai kaip tik ir parodo, kad kūnas jau dehidratavo. Vandenį reiktų gurkšnoti visą dieną. Nepamirškite priminti vaikui apie vandens gėrimo naudą ir pasiūlykite pasiimti vandens buteliuką ir į patį egzaminą.

Kava/Žalia arbata. Kofeinas gali padėti pagerinti budrumą, trumpalaikes mokymosi galimybes, naujos informacijos įsisavinimą. Tyrimai rodo, kad kavos puodelis gali būti naudingas per ilgą mokslo sesiją, nes išgėrus vieną puodelį prieš pradedant mokytis, informaciją galite 

įsisavinti ilgiau nei 24 valandoms. Kofeinas jūsų smegenyse didina dopamino kiekį, o tai savo ruožtu leidžia jums jaustis bent šiek tiek laimingesniems net šiuo streso laikotarpiu. Visgi kavos gėrimas sukelia ir energijos šuolius, todėl rekomenduojama ją gerti tik ryte, o po to visą likusią dieną pakeisti žalia arbata. 

Žuvis. Žuvyje yra didžiausias omega-3 baltymų kiekis, o tai puikiai padeda padidinti smegenų funkcionalumą, išlaikyti koncentracijos gebėjimus, smegenų pajėgumą, budrumą, lengviau susikaupti. Geriausias omega-3 šaltinis yra riebios, šalto vandens žuvys, tokios kaip laukinė aliaskos lašiša, silkė, skumbrė, sardinė, upėtakis. Vegetarai taip pat gali gauti omega-3, tačiau iš augalinių šaltinių, tokių kaip kanapių baltymai ar linų sėklos. Jeigu naudosite linų sėklas, jas būtina sumalti, kad mūsų kūnas galėtų lengviau pasisavinti reikiamas maistines medžiagas.

Uogos. Galbūt girdėjote, kad kuo tamsesnis vaisius ar daržovė, tuo jis yra sveikesnis. Tai ne visada tiesa, tačiau ieškant antioksidantų, kurie yra ypač naudingi, ši bendra taisyklė yra gera. Tamsesnėse uogose, tokiose kaip mėlynės, braškės ar gervuogės, yra ypač daug įvairių junginių, kurie gali jums padėti pasiekti geresnius akademinius rezultatus, gerindami protinę veiklą, didindami kraujo pratekėjimą į smegenis bei apsaugodami jūsų smegenų sveikatą nuo uždegimų. Buvo atlikta tyrimų ir nustatyta, kad uogų, kuriose daug antioksidantų, naudojimas šiek tiek pagerino protinę veiklą bei padėjo su trumpalaikės ir ilgalaikės atminties testais.

Juodas šokoladas arba kakava. Kakavoje yra vienas didžiausių flavonoidų kiekių pagal svorį. Buvo atlikti tyrimai su vyresniais žmonėmis, turinčiais lengvus psichikos sutrikimus bei tais, kurie vieną kartą per savaitę, 8 savaites iš eilės gėrė kakavos gėrimą. Tyrimo dalyviai protinius testus atliko žymiai geriau nei tie, kurie gėrė mažesnį kiekį arba išvis negėrė kakavos gėrimo. Didelės flavonoidų grupės pagerino jautrumą insulinui, o tai yra hormonas, kuris padeda pakelti cukrų iš kraujo į ląsteles (o ten jis reikalingas energijai generuoti). Taip pat kakavos produktų vartojimas gali padėti pagerinti reakcijos laiką, sumažinti protinį nuovargį. Renkantis kakavą ar juodą šokoladą reikėtų atkreipti dėmesį, kur yra kuo didesnis kakavos pupelių santykis 100 g. Tuo pačiu, jeigu vartosite produktus, kuriuose daug cukraus, tai sukels energijos lūžius bei jie kaip tik nukreips dėmesį.

Riešutai. Tai yra koncentruotas sveikųjų riebalų, baltymų ir skaidulų šaltinis. Geriausia, kad dauguma vaikų mėgsta riešutus. Šie, dažniausiai maži užkandžiai, yra pilni vitaminų, todėl jie gali padėti išlaikyti energiją visą ilgą ir sunkų studijų laikotarpį. Tam tikri tyrimai rodė, kad užkandžiavimas riešutais gali padėti pagerinti ir tam tikras smegenų funkcijas. Viename jų pagerėjo žodinės informacijos interpretavimas, o kitame pagerėjimas buvo susijęs su reakcijos laiku.

Avokadai. Avokadai, kaip ir graikiniai riešutai, yra puikus gerųjų riebalų šaltinis. Jais patogu mėgautis skirtingais būdais, pvz.: sutrintais kaip gvakamolė, tepti ant skrebučio ar valgyti su šiek tiek druskos. Tai yra tiek patogus užkandis, tiek padažas, kuris gali padėti pagerinti jūsų smegenų bei akių veiklą. 

Citrusiniai vaisiai. Tai yra ne tik labai maistingi, bet ir ypač naudingi sveikatai ir protinei veiklai produktai. Panašiai kaip uogose, citrusiniuose vaisiuose yra daug flavonoidų, kurie gali padėti apsaugoti nervines ląsteles nuo sužalojimų, skatinti atmintį. Tyrimai parodė, kad citrusinių vaisių kokteilius geriančius žmones buvo sunkiau supykdyti; testus, kuriuose buvo skaičiavimo uždaviniai, atliko geriau nei placebo grupės. Tad šviežių vaisių sultys kaip gėrimas ar pats vaisius kaip užkandis yra veiksmingi būdai ruošiantis sunkiems egzaminams. Juos labai sveika derinti kartu su sveikų riebalų šaltiniu, kuris gali būti tiek riešutų mišinys, tiek avokadas.

Užsiregistruokite į pirmą 1,5 val. pamoką už 5€!

    Viskas NAUJIENLAIŠKYJE

    Naujienos, patarimai, informacija, nuolaidos, nemokamos knygos. Visa tai gali gauti nemokamai iš mūsų jeigu užsiprenumeruosi naujienlaiškį. Atsisakyti galima bus lengvai ir bet kuriuo metu!