Valstybiniai brandos egzaminai vyksta ir pandemijos metu, todėl pats laikas pradėti galvoti, kaip jiems pasiruošti. Pasimokome.lt korepetitoriai pataria, kaip prisitaikyti prie dabartinių mokymosi sąlygų.
Mokymosi ir poilsio balansas
Artėjant egzaminams norisi „praryti“ visas pasiruošimui skirtas knygas iš karto, tačiau toks metodas veikia prastai. Pradėjus mokytis prieš keletą mėnesių galima susidaryti mokymosi planą, išsiaiškinti, kam reikėtų skirti daugiausia dėmesio. Tai padaryti padeda ir Pasimokome.lt korepetitoriai, kurie įsigilina į kiekvieno mokinio poreikius ir padeda pasiruošti egzaminų maratonui.
Pervargusioms smegenims daug sunkiau įsiminti informaciją, todėl svarbiausia nepamiršti poilsio. Nuotolinis mokymasis vargina, o šiuo metu mokiniai beveik visą savo laiką leidžia prie ekranų. Bendravimas, laisvalaikis, filmai, žaidimai – viskas vyksta virtualioje erdvėje, todėl būtina daryti pertraukas. Jų metu atsitraukti nuo kompiuterio: išeiti pasivaikščioti, pasimankštinti, pasikalbėti su šeimos nariais.
Kokybiškas turinys
Dabar internete gausu informacijos visomis įmanomomis temomis, o tokioje gausoje tikrai galima paklysti. Kokybiškam pasiruošimui egzaminams reikalinga gerai atrinkta informacija. Jei sunku atsirinkti patiems, visuomet galima kreiptis pagalbos į mokytoją ar korepetitorių. Taip bus sutaupoma laiko, kuris artėjant egzaminams taps vis brangesnis.
Svarbus ir turinio įvairumas: dokumentiniai ir vaidybiniai filmai, moksliniai žurnalai ar mokomosios laidos padeda įsiminti informaciją. Mokomojo pobūdžio turinio rekomendacijų tikrai netrūksta, belieka atsirinkti, kokio tipo turinys labiausiai prie širdies.
Emocinė sveikata
Iš kiekvieno abituriento tikimasi geriausių rezultatų: tai kartoja mokytojai, tėvai, artimieji. Dideli lūkesčiai gali sukelti papildomo streso, kuris tikrai nepadės ruošiantis egzaminams. Svarbu realistiškai vertinti situaciją ir suvokti, jog neišlaikius visų egzaminų šimtukui pasaulis nesustos. Jei rezultatai netenkins, kitais metais bus galima egzaminus laikyti iš naujo.
Būtina skirti laiko aktyviam laisvalaikiui, pomėgiams, artimiesiems – atsitraukimas nuo mokymosi pagerins emocinę sveikatą. Taip pat svarbu kalbėtis apie neretai prieš egzaminus užklumpantį nerimą su artimaisiais, kurie padrąsina ir palaiko, ar kreiptis į mokyklos psichologą, mokytoją ar korepetitorių, kuriuo abiturientas pasitiki.