Greitasis skaitymas – šiuolaikinių mokinių supergalia

by | May 19, 2021 | Patarimai

Neretai skaitymas mokiniams sukelia žiovulį… Ilgai ir nuobodžiai keliaujant per teksto eilutes, sunku išlaikyti dėmesį, sekti pasakojimą, todėl didėja tikimybė prarasti skaitymo malonumą. Kaip padėti vaikui pamilti knygas ir efektyviai įsisavinti pateiktą informaciją?

Pažangi metodika

Skaitymas – iš pirmo žvilgsnio primityvus ir lėtas procesas. Retai susimąstoma, kad jį galima pagreitinti, neprarandant teikiamos naudos. Priešingai, greitasis skaitymas – metodas, leidžiantis skaitomą tekstą suvokti ir įsisavinti greičiau nei įprastai.

Greituoju skaitymu imta domėtis dar praėjusio amžiaus pabaigoje, vienai Amerikos mokytojai pastebėjus natūralų žmonių gebėjimą greičiau skaityti. Ilgainiui imtas vartoti būtent šis terminas, atsirado daugiau tyrimų, o skaitymo technikos vis tobulėjo. Šiandien greitojo skaitymo metodika neuromokslininkų neretai pavadinama naujosios kartos mokinių supergalia, nes tai padeda efektyviau mokytis ir siekti geriausių rezultatų.

Ilgalaikė nauda

Greitojo skaitymo technikos lavina ne tik skaitymo tempą, bet ir atmintį, koncentraciją, padeda geriau susikaupti, įsidėmėti informaciją. Taikant šią metodiką, jau po kelių mėnesių vaikas geba perskaityti tekstą ir jį atpasakoti didesniu greičiu nei tai darė anksčiau. Tad artimiau susipažinus su greituoju skaitymu, net ir ne patys įdomiausi literatūros kūriniai tampa lengviau įkandami, o atpasakoti ląstelių sandarą pavyksta be didelių kančių.

Skaitymas didesniu greičiu itin pravartus ruošiantis egzaminams ar kitiems atsiskaitymams. Juk laikas šių dienų moksleiviams – kone brangiausias turtas. Be to, išmokus taikyti greitojo skaitymo technikas, mažiau pavargsta akys bei tampa lengviau atsiriboti nuo aplinkos trikdžių. Anot kai kurių mokslininkų, greitasis skaitymas netgi turi sąsajų su gebėjimu efektyviau mokytis užsienio kalbų.

Nuo ko pradėti? Pasimokome.lt specialistai pataria

Pirmiausia, reikėtų įvertinti situaciją. Jeigu mokinys skaito nenoriai, jam sunkiai sekasi sekti tekstą ir įsidėmėti, ką perskaitė, greitasis skaitymas – tai, ko reikia. Tiesa, nereikėtų tuo apsiriboti. Netgi jeigu vaikas myli knygas ir turi potencialą tapti profesionaliu skaitovu, ši metodika – puikus būdas lavinti jo gebėjimus.

Pasimokome.lt komanda siūlo greitojo skaitymo būrelį tiek jauniesiems (8–12 m.), tiek vyresniems (13–17 m.) moksleiviams. Užsiėmimų dalyviai jau po kelių mėnesių išmoks skaityti didesniu greičiu, įsidėmėti daugiau detalių bei sklandžiau atpasakoti įvairių tipų tekstus. Programa apima tiek teorinę, tiek praktinę medžiagą, kurią sudaro 5 skirtingos temos. Visą programą vaikas įsisavins per 1 metus, o praktikuojant greitąjį skaitymą ir toliau, rezultatai išliks neribotą laiką.

Tad jeigu norite vaiko skaitymą paversti maloniu bei efektyviu procesu, kreipkitės į Pasimokome.lt specialistus, kurie išmokys tinkamai naudotis šia supergalia.

Užsiregistruokite į pirmą 1,5 val. pamoką už 5€!

    Viskas NAUJIENLAIŠKYJE

    Naujienos, patarimai, informacija, nuolaidos, nemokamos knygos. Visa tai gali gauti nemokamai iš mūsų jeigu užsiprenumeruosi naujienlaiškį. Atsisakyti galima bus lengvai ir bet kuriuo metu!