✏️ SUŽINOKITE LAISVUS LAIKUS

Užpildykite formą ir išsirinkite laiką tik už 5€!

  Greitojo skaitymo būrelis

  Vaikai į greitojo skaitymo būrelio grupes jau renkami!

  Greitasis skaitymas – metodika, leidžianti skaitomą tekstą suvokti greičiau nei įprastai. Jau po kelių mėnesių vaikas gebės perskaityti tekstą ir jį atpasakoti sparčiau. Užsiėmimų programos metu vaikas mokysis 5 skirtingų temų, kurios padės mokiniui imliau įsisavinti skaitytą medžiagą, nepriklausomai nuo teksto rūšies. Visą programą vaikas įsisavins per 1 metus.

  Kas yra greitasis skaitymas ir kuo jis naudingas? Į visus klausimus atsako mūsų vyresnioji korepetitorė ir greitojo skaitymo specialistė Akvilė.

  Kas yra greitasis skaitymas?

  Greitasis skaitymas – tai ne tik gebėjimas greitai perskaityti tekstą, tai taip pat gebėjimas susikoncentruoti ir sutelkti dėmesį tik į skaitomą tekstą, gebėjimas puikiai prisiminti perskaitytą informaciją, nuspėti teksto reikšmes, periferikos ir selektyvumo lavinimas.

  Kokio amžiaus vaikams yra naudingas greitasis skaitymas?

  Greitasis skaitymas tinka mokiniams, kurie jau geba gerai skaityti tekstą (neskiemenuoti) ir jį suprasti. Bet labiausiai rekomenduojamas nuo 3-4 klasės (o ypatingai po pradinės mokyklos), kadangi būtent tada padaugėja informacijos ir privalomų kūrinių kiekis mokykloje.

  Ką vaikai praranda nemokėdami greitai skaityti?

  Nemokėdamas greitai skaityti vaikas praranda daug laiko skaitydamas galbūt jam neįdomias knygas, kai tuo metu galėtų daugiau laiko skirti įdomesnėms knygos ar kitoms savęs lavinimo veikloms.

  Kokią naudą gauna vaikai?

  Greitasis skaitymas naudingas daugeliu aspektų. Pirmiausia, tai laiko taupymas, kol kiti mokiniai ilgas valandas leidžia prie knygų, mokėdamas greitai skaityti to laiko gali sumažinti dvigubai. Taip pat tai naudinga besimokant, nes greitasis skaitymas lavina ne tik skaitymą, bet ir kitas sritis, tokias kaip atmintis, reikalingos informacijos atsirinkimas, greitas žinių įsisavinimas, o tai, be abejo, padės mokantis visus dalykus.

  Kas nutinka vaiko sąmonėje, kai skaitoma lėtai?

  Vaikas, skaitydamas ilgai, ištemptai, pirmiausia, praranda susidomėjimą. Jam tiesiog atsibosta skaityti tą patį tekstą ir taip smarkiai krenta jo produktyvumas. Taip pat, jei tekstas ilgas, tai beskaitydamas pamiršta, kas buvo parašyta teksto pradžioje. Vaikas ima jausti vidinį nepasitikėjimą savimi, kad nesugeba gerai atsiminti ir suprasti teksto, kai jį reikia skaityti vėl ir vėl. Tada yra prarandamas skaitymo džiaugsmas ir vaikas mieliau renkasi televizorių nei knygą – sustoja jo tobulėjimas.

  Kokias savybes laviname, kai skaitome greitai?

  Laviname koncentraciją, atmintį ir fotoatmintį, anticipaciją, periferiką, artikuliaciją, selektyvumą.

   

  Informacija apie užsiėmimus:

  Grupės dydis: iki 7 mokinių.
  Amžiaus grupės: 8–12 m.,13–17 m.
  Trukmė: 2 akademinės valandos (1,5 val.) vieną kartą per savaitę.

  Kainos

  Už akademinę valandą

  VILNIUS

  9,20 – 14,50

  KAUNAS

  €8,30 – 13,00

  KLAIPĖDA

  €7,50 – 11,75

  KITI MIESTAI

  €6,70 – 10,50

  Sužinokite laisvą laiką!