Vasara – neribotų galimybių metas. Pasinaudokite jomis tinkamai!

by | Jun 21, 2021 | Patarimai

Atostogos jau įsibėgėja ir daugelis mėgaujasi ilgomis dienomis bei šiltais vakarais. Vieni moksleiviai vasarą renkasi išbandyti save darbuotojų ar savanorių vaidmenyje, kiti kuria ateities planus gulėdami prie jūros. O ką daryti tiems, kurių atostogų planas dar neparuoštas? Siūlome rinktis turiningą poilsį ir kolekcionuoti vasaros įspūdžius.

Ką veikti per atostogas?

Vasaros atostogos – puikus metas atrasti dar neaplankytus muziejus. Jų Lietuvoje yra kur kas daugiau nei galite įsivaizduoti. Vienas garsiausių yra Lietuvos banko Pinigų muziejus, kuriame galėsite ne tik pasidomėti pinigų istorija, gamybos bei leidimo technologijomis, bet ir patys sudalyvauti interaktyviuose procesuose. Ieškantiems ko nors neįprasto, rekomenduojame apsilankyti Kaune įsikūrusiame unikaliame Velnių muziejuje. Jame gausu eksponatų, susijusių su velnių pasauliu: paveikslų, skulptūrų, kaukių bei įvairių suvenyrų. Be to, galite muziejui padovanoti savo velniuką, kuris taps kolekcijos dalimi. Istorijos mokslo entuziastus kviečia apsilankyti neseniai Vilniuje duris atvėrusi parodų erdvė „Istorijų namai“, kurioje turėsite galimybę sužinoti slapčiausius istorinius faktus, išgirsti negirdėtų praeities pasakojimų ir apžiūrėti autentiškus eksponatus.

Mėgstantiems aktyvų laisvalaikį, vasarą veiklų tikrai netrūksta. Sporto salę drąsiai keiskite į pasivaikščiojimą parke, paplūdimio tinklinį ar jogą savo namų terasoje. Norintiems daugiau veiksmo siūlome leistis į pėsčiųjų žygį. Pasikvieskite draugus, pasirūpinkite vandeniu ir užkandžiais, susidarykite vaizdingą maršrutą po apylinkes ir pirmyn! Juokas, įspūdžiai ir malonus nuovargis garantuotas. Na, o jeigu viskas atrodo pabodę, išbandykite vandenlenčių sportą, jodinėjimą žirgais ar kitas šiltojo sezono pramogas.

Tiems, kam geriausias poilsis yra ramus laikas gamtoje, siūlome 100 kartų išvaikščiotus miško takus iškeisti į vaizdingus gamtos kampelius. Kūną ir mintis galite pailsinti pasivaikščioję Šilėnų pažintiniu taku ar Žiegždrių atodanga, įkvėpimo pasisemsite užkopę ant aukščiausių Lietuvos piliakalnių, o aplankę Gėlos ežerą, pasijusite tarsi Karibuose. Interneto platybėse rasite ir daugiau gamtos perlų, kuriuos verta aplankyti.

Pasiruošimas naujiems mokslo metams

Turiningas poilsis, nauji įspūdžiai bei vitaminas D – tai, be ko jaunas žmogus tikrai neapsieitų. Tad pasirūpinkite, kad jūsų atostogos būtų kupinos nuotykių, atradimų ir pozityvių patirčių, kad rudenį galėtumėte pasitikti pailsėję ir pasisėmę įkvėpimo. O jeigu nerimaujate dėl praėjusiais metais atsiradusių mokslo spragų, norite įtvirtinti tam tikrų pamokų žinias ar pasirengti dvyliktos klasės egzaminams, vasaros atostogos tam – pats geriausias laikas. Pasimokome.lt mokiniams turi paruošę net keletą vasaros pasiūlymų, kuriais pasinaudojus, galima gauti ne tik žinių, bet ir puikių nuolaidų.

Užsiregistruokite į pirmą 1,5 val. pamoką už 5€!

    Viskas NAUJIENLAIŠKYJE

    Naujienos, patarimai, informacija, nuolaidos, nemokamos knygos. Visa tai gali gauti nemokamai iš mūsų jeigu užsiprenumeruosi naujienlaiškį. Atsisakyti galima bus lengvai ir bet kuriuo metu!