Sėkmingo mokymosi metodai

by | Apr 15, 2021 | Patarimai

Mokiniams tenka suderinti nemažai veiklų, todėl laiką planuoti būtina. Tinkamai skirstant veiklas galima pasiekti geresnių rezultatų, o taip pat gerai planuojant lengviau rasti laisvą minutę poilsiui.

Pomodoro metodas

Planuojant laiką Pomodoro metodu 25 minutės skiriamos užduočiai, tuomet 5 – pertraukai. Po dviejų ar trijų užduoties-pertraukos ciklų reikėtų planuoti ilgesnę 15-20 minučių pertrauką. Šis metodas veiks tuomet, jei visas 25 užduočiai skirtas minutes mokinys nesiblaškys: neims į rankas telefono, neis užkandžiauti ir nešokinės prie kitų užduočių.

Naudojant Pomodoro metodą geriausia nusistatyti laikmatį, kuris suskambėtų pasibaigus užduoties atlikimo ar pertraukos laikui. Pasitelkus šį metodą lengviau susikaupti: koncentruojantis į vieną užduotį darbai atliekami produktyviai, o trumpos pertraukos neleidžia pervargti.

Eizenhauerio metodas

Mokymosi metu naudojant Eizenhauerio metodą užduočių sąrašą reikia suskirstyti į keturias dalis:

  1. Svarbūs ir skubūs darbai
  2. Svarbūs ir neskubūs darbai
  3. Skubūs, bet nesvarbūs darbai
  4. Nesvarbūs ir neskubūs darbai

Tuomet pirmosios kategorijos darbus reikėtų atlikti tuoj pat, suplanuoti, kada bus atliktos svarbios, bet neskubios užduotys. Trečiosios kategorijos darbai turėtų būti atliekami, jei jiems lieka laiko, o nesvarbius ir neskubius darbus reikėtų išbraukti iš sąrašo ar atidėti tolimesnei ateičiai.

Kanban metodas

Jei norisi nuolat matyti, kaip sekasi atlikinėti užduotis (ypač jei yra tęstinių darbų), verta rinktis Kanban metodą. Pirmiausia reikės suskirstyti lapą į tris dalis: kairėje surašyti nepradėtus darbus, viduryje – vykdomus, o trečiame stulpelyje žymėti jau atliktus.

Toks metodas patogus ruošiantis kontroliniams darbams ar egzaminams – tuomet, kai užduotis nėra atliekama per vieną dieną. Tiesa, lapas ar lenta, kurią mokinys naudos darbų planavimui, turėtų būt gerai matomoje vietoje, kad galėtumėte lengvai sekti progresą.

Varlės metodas

Dažnai patys nemėgstamiausi darbai tampa atidėliojimo priežastimi. Kad taip nenutiktų, galite patarti vaikui naudotis „suvalgyk varlę“ (angl. Eat that Frog) metodu, kai pirmiausia atliekamas mažiausiai džiaugsmo teikiantis darbas. Jį atlikus, tarsi akmeniui nusiritus, likę darbai atrodys daug lengviau įveikiami. Žinoma, pasitaiko, kad yra daugiau nei viena nemaloni užduotis – tokiu atveju reikėtų jas paskirstyti per kelias savaitės dienas.

Užsiregistruokite į pirmą 1,5 val. pamoką už 5€!

    Viskas NAUJIENLAIŠKYJE

    Naujienos, patarimai, informacija, nuolaidos, nemokamos knygos. Visa tai gali gauti nemokamai iš mūsų jeigu užsiprenumeruosi naujienlaiškį. Atsisakyti galima bus lengvai ir bet kuriuo metu!