Korepetitorių paslaugos – ne tik spragoms „užkamšyti“, bet ir turimoms žinioms gilinti

by | Sep 9, 2022 | Patarimai

Korepetitorių paslaugos – ne tik spragoms „užkamšyti“, bet ir turimoms žinioms gilinti

Dažnai manoma, kad korepetitorių vedamos pamokos yra skirtos tik silpnesnių įgūdžių moksleiviams, kuriems sunkiai sekasi pamokose. Tai iš dalies yra tiesa, kadangi papildomos pamokos su korepetitoriumi gali padėti moksleiviui sustiprėti bei užpildyti mokymosi spragas. 

Tėvams pastebėjus, kad vaikas ima vis dažniau susidurti su sunkumais vienoje ar kitoje mokslų srityje, rekomenduojama nelaukti – geriausia pasidomėti korepetitorių paslaugomis kol moksleivio žinių spragos dar nėra didelės. Tai gali padėti vaikui lengviau ir greičiau sumažinti atotrūkį nuo bendraklasių, atrasti būdus tolimesnėms problemoms spręsti bei žengti norimų rezultatų link. 

Nors korepetitorių paslaugos gali asocijuotis tik su problemų sprendimu, neretai pamirštamas dar vienas ir ne mažiau reikšmingas korepetitoriaus darbo aspektas – galimybė padėti tam tikrose mokslo srityse itin gabiems bei stipriems moksleiviams papildyti turimas žinias, susijusias su tuo, kas jiems patinka ir kur jiems sekasi. Kodėl tai yra svarbu?

Korepetitorių paslaugų nauda gabiam vaikui

Tėvams svarbu atkreipti dėmesį į stipriąsias vaiko puses bei paskatinti jų tobulėjimą. Kalbant apie mokslus, vaikams yra svarbu ir tuo labiau – naudinga dar labiau stiprinti žinias bei įgūdžius būtent tose srityse, kuriose jie rodo gerus rezultatus. Taip pat, ne mažiau svarbu yra pastebėti sritis, kuriose vaikas rodo susidomėjimą, net jei jo įvertinimai jose nėra itin geri. Tokiu atveju, pasitelkus į pagalbą korepetitorių, galima pasiekti net labai puikių rezultatų.

Pastebint, kad vaikui gerai sekasi vienas ar kitas mokomasis dalykas, pravartu atkreipti dėmesį ar išnaudojamas visas jo potencialas ir ar yra erdvės tolesniam vaiko tobulėjimui už mokymosi programos ribų. Tam, kad gerai besimokantis vaikas nesustotų vietoje, išliktų motyvuotas bei turėtų galimybę siekti aukštų tikslų, svarbu suteikti jam tokią galimybę ir ja gali tapti papildomai pasirinktos pamokos su korepetitoriumi. 

Korepetitorius gali suteikti jiems galimybę spręsti papildomas, su  mėgiama sritimi susijusias užduotis, nepateikiamas mokykloje, padėti lavinti loginį mąstymą bei įveikti aukštesnių gebėjimų reikalaujančias užduotis. Tokios užduotys gali padėti vaikui atrasti naujas perspektyvas, skatinti tobulėjimą bei žadinti smalsumą. Jei vaikui patinka tam tikros mokymosi sferos, tačiau sunkiau sekasi su koncentracija bei laiko planavimu papildomos pamokos gali būti puikus būdas padėti siekti rezultatų ir ugdyti šias savybes.

Gabumų ugdymo reikšmė asmenybės formavimuisi

Atkreipiant dėmesį ne tik į silpnąsias, tačiau ir į stipriąsias vaiko puses, galima ne tik suteikti jam motyvacijos neapsiriboti mokykloje pateiktomis užduotimis, tačiau tuo pačiu – ugdyti savimi pasitikinčią bei specifinių žinių bagažą mėgiamoje srityje turinčią asmenybę. Pasisekimas mėgiamoje srityje ne tik suaugusiam, bet ir vaikui gali reikšti itin daug, o judėjimas pirmyn reikšmingai siejasi su su motyvacija, skatinančia dirbti daugiau bei siekti užsibrėžtų tikslų. Visa tai savaime ugdo savarankiškumą, savivertę ir, žinoma, prisideda prie laimės jausmo. Todėl vaikui, kuriam sekasi mokykloje, be galo svarbu turėti galimybę augti kryptimi, kuri jam asmeniškai yra įdomi ir patraukli.

Papildomos pamokos su korepetitoriumi: kaip išsirinkti? 

Svarstant apie papildomą gabaus vaiko ugdymą ir apie korepetitorių pagalbą, svarbu išsigryninti jų pasirinkimą lemiančius poreikius bei tikslus: norima užpildyti esamas spragas ar siekti tobulėjimo tam tikrose mokslo srityse, kuriose moksleivis problemų neturi. Renkantis korepetitorių, taip pat apsvarstykite koks yra jūsų vaiko mokymosi stilius ir gebėjimas įsisavinti informaciją, kiek laiko jis gali tam skirti bei tai, koks yra jūsų galimas skirti biudžetas. Svarbiausia – tinkamai įvertinti savo ir vaiko galimybes bei nusistatyti realius lūkesčius.

Užsiregistruokite į pirmą 1,5 val. pamoką už 5€!

    Viskas NAUJIENLAIŠKYJE

    Naujienos, patarimai, informacija, nuolaidos, nemokamos knygos. Visa tai gali gauti nemokamai iš mūsų jeigu užsiprenumeruosi naujienlaiškį. Atsisakyti galima bus lengvai ir bet kuriuo metu!