Kodėl reikėtų mokytis prieš rugsėjį?

by | Aug 18, 2020 | Patarimai

Iš vasaros norisi išspausti viską – progą poilsiauti ir progą pasiruošti artėjančiam mokslų sezonui. Juk visur svarbu balansas. Kaip pasiruošti naujiems mokslo metams, kad matematika, lietuvių ar anglų kalba nebūtų didžiausias priešas?

Vasara trunka 3 mėnesius, tad nebus taip, kad rugsėjį atsisėdus į suolą vaikas žinos tiek pat, kiek žinojo paskutinę mokslo metų dieną ir galės tęsti tada nepabaigtą skaityti sakinį. Mokslinių tyrimų duomenimis, per vasarą vaikai užmiršta apie 25-50% matematinių žinių, o tai – pilni du mėnesiai darbo perniek. Su lietuvių kalba ir kitomis žiniomis situacija šiek tiek geresnė, tačiau ir čia reikalingas kartojimas.

Per vasarą suprastėja vaikų gebėjimas koncentruoti dėmesį, todėl kelios pamokos per savaitę atostogų metu tikrai gali atnešti pamatuojamos naudos. Mokantis vasarą galima užpildyti senas spragas, įtvirtinti jau turimus įgūdžius. Tam reikalingos gerai paruoštos užduotys bei žinios, kuriuos dalykus reikėtų pakartoti, ar iš naujo išmokti. Čia gali padėti korepetitorių paslaugos – jie greitai išsiaiškins, kokių žinių trūksta vaikui ir pasirūpins individualia mokymosi programa. Juk mokytojai mokykloje turi pilnas klases mokinių ir tikrai ne visuomet suspėja išsiaiškinti kiekvieno poreikius ar žinių spragas.

Dar geriau, jei paskatinsite ir vaiko draugų tėvus atnaujinti vaikų žinias – mokymasis nedidelėje grupelėje su draugais bus puiki motyvacija, o pamokos grupelėje bus paskata neatsilikti vienam nuo kito bei iškilus sunkumams pagelbėti kitiems. Be to, korepetitorius atsižvelgs į kiekvieno vaiko asmenybę, išsiaiškins pomėgius ir naudodamas neįprastus mokykloje mokymo būdus sukurs smagią atmosferą. Vaikai mielu noru lankys pamokas, kuriose skyrybos mokysis dėdami kablelius tekste apie savo mėgstamą krepšininką ar mokysis naujus žodžius iš mėgiamo dainininko anglų kalba atliekamų kūrinių. Ir tai tik keletas pavyzdžių – pasitelkus fantaziją galima prikurti pačių netikėčiausių lavinamųjų užduočių.

Kaip nepaversti vasaros antra mokykla? Pasirūpinkite balansu tarp naujų įgūdžių ugdymo, aktyvaus poilsio ir žinių kartojimo. Juk vis dėlto vertėtų nepamiršti, kad vaikai turi turėti vasarą. Laikas su draugais, šeima, aktyvus poilsis bei ne tik tos knygos, kurios yra privalomųjų perskaityti sąraše – visa tai turėtų būti įtraukta į vasarojimo planus.

Nepamirškite, kad ir vaikų poilsis bei laisvalaikis gali būti naudingas, edukuojantis. Pasidomėkite vasaros stovyklomis, aplankykite muziejus, keliaukite, žiūrėkite filmus anglų kalba – mokykitės kartu su vaikais. Taip parodysite, kad jums svarbūs ne tik vaiko pažymiai, bet ir pomėgiai, kartu praleistas laikas. Toks jūsų požiūris parodys vaikui, kad kiekvienam svarbus plataus spektro išsilavinimas, o mokymasis nesibaigia uždarius mokyklos duris.

Artėjant rugsėjui svarbu pamažu grįžti į ritmą, todėl verta bent savaitę prieš mokslo metus pradėti anksčiau keltis, ruoštis mokslo metams, tam, kad mokykla ir naujos žinios vaiko galvoje nesisietų su nuovargiu, neigiamomis emocijomis. Jei pradėsite žinių kartojimą anksčiau, vaikas jausis pasiruošęs, turės daugiau pasitikėjimo savimi ir lengviau priims naują informaciją, o taip pat išvengs streso ir ramiai, su geru nusiteikimu pradės mokslo metus. Taip pradėjus, geriau seksis ir metams įsibėgėjus.

Užsiregistruokite į pirmą 1,5 val. pamoką už 5€!

    Viskas NAUJIENLAIŠKYJE

    Naujienos, patarimai, informacija, nuolaidos, nemokamos knygos. Visa tai gali gauti nemokamai iš mūsų jeigu užsiprenumeruosi naujienlaiškį. Atsisakyti galima bus lengvai ir bet kuriuo metu!