Kaip nugalėti darbų atidėliojimo problemą?

Pasimokome.lt korepetitoriai - Pamodoro

Autorius: istorijos korepetitorius Aurimas

Pasimokome.lt korepetitoriai dalinasi patarimais, kurie padės jums lengviau mokytis! Lankykite mūsų korepetitorių pamokas ir gaukite dar daugiau patarimų:

https://goo.gl/dcKmG6

Kaip nugalėti atidėliojimą?

Ar dažnai tenka susidurti su situacija, kai vis atidėliojate svarbias užduotis, nuolatos be priežasties pasižiūrite į telefoną, tik pradėjus mokytis užsimanote patikrinti šaldytuvą? Mes sugalvojome šimtą kitų veiklų, vos tik reikia pradėti mokytis. O dienai pasibaigus, kaltiname save, jog nieko reikšmingo per dieną nenuveikėme. Per savo korepetitoriaus patirtį esu išgirdęs nemažai skirtingų veiklų, kurių mokiniai imasi norėdami atidėti mokymąsi. Pavyzdžiui, man labiausiai užstrigęs, jog nenorėdami mokytis, mokiniai net kambarius pradeda tvarkyti (tikriausiai čia nusišypsojote, nes jums irgi taip buvo nutikę). Tokia yra ta mokslo galia – staiga netvarkinguoliai tampa tvarkingiausiais žmonėmis pasaulyje. Ir viskas tik dėl to, jog nenorima prisėsti ir mokytis.

POMODORO TECHNIKA

Kaip galima išvengti darbų atidėliojimo? Yra paprastas, bet kartu ir efektyvus būdas – Pomodoro technika. Šią techniką sukūrė italų studentas Francesco Cirillo. Pagrindinė technikos esmė – jūs skiriate 25 minutes užduočiai. Per šias 25 minutes jums niekas neturi trukdyti – telefonas, kompiuteris, televizorius, pašaliniai žmonės. Šios 25 minutės ir yra vadinamos pomodorais. Praėjus 25 minutėms, pailsėkite 5 minutes. Po to vėl 25 minutes susikoncentruokite tik į užduotį. Kartokite šiuos veiksmus 4 kartus. Po 4 kartų pasidarykite ilgesnę pertraukėlę. Yra išskiriami 6 etapai, kaip pradėti mokytis ar vykdyti kitą veiklą su Pomodoro:

  1. Susiplanuokite dienos darbus ir išskaidykite jos į pomodorus. Visada susiplanuokite, per kiek pamodorų norite atlikti užduotį. Jei galvojate, jog užduotis reikalauja daug laiko (daugiau nei 4 pomodorus), suskaidykite šią užduotį į mažesnes užduotis. Pavyzdžiui, jei turite parašyti straipsnį, galite šią užduotį skaidyti taip: parašyti straipsnį, suredaguoti straipsnį, patikrinti klaidas, publikuoti straipsnį.
  2. Nusistatykite laikmatį 25 minutėms. Dažniausiai yra naudojamas 25 minučių etapas. Tačiau etapo ilgį galite keisti, kaip jums atrodo patogiau. Pavyzdžiui, dirbkite ne 25 minutes, o 40 minučių.
  3. Dirbkite, kol nesuskambės laikmatis. Stenkitės iš paskutiniųjų atlikti nusistatytą užduotį.
  4. Kai suskambės laikmatis, pažymėkite, ar Jums pavyko atlikti nusistatytą užduotį, ar ne. Šis etapas yra labai svarbus. Tokie žymėjimai jums padės planuoti laiką. Jūs geriau žinosite, kiek laiko turite skirti vienai ar kitai užduočiai, kiek laiko sugaišote prie tam tikros užduoties.
  5. Padarykite 5 minučių pertrauką. Pertrauką skirkite pasivaikščiojimui, mankštai, užkandžiams. Per pertraukas venkite naršymo internete, telefono, televizoriaus.
  6. Po 4 pomodorų pasidarykite ilgesnę, 15-30 minučių, pertrauką. Po pertraukos visą procesą kartokite iš naujo.

Taip pat į savo išmanųjį telefoną galite nemokamai atsisiųsti Pomodoro programėlę. Programėlė jums padės organizuoti laikmatį, pertraukas. Programėlę galima rasti, suvedus žodį „Pomodoro“ į paieškos laukelį jūsų programėlių parduotuvėje. Surasite nemažai programėlių, kurios yra labai panašios ir nemokamos. Patys pasirinkite programėlę, kuri jums labiausiai patinka.

SVARBU!

Kai vyksta pomodoro, jūs negalite blaškytis! Pavyzdžiui, jei jums paskambina draugas ir jūs atsiliepiate – pomodorą reikia pradėti iš naujo. 

Korepetitoriaus paslaugos - Pomodoro

Korepetitoriai – Pomodoro