Kaip atsiminti datas ar kitus skaičius?

Užsiregistruokite į pirmą pažintinę pamoką už 5€

Istorijos korepetitorius Aurimas

Pasimokome.lt korepetitoriai dalinasi patarimais, kurie padės jums lengviau mokytis! Lankykite mūsų korepetitorių pamokas ir gaukite dar daugiau patarimų:

https://goo.gl/dcKmG6

Kiek kartų bandėme atsiminti istorines datas, kitus reikšmingus skaičius, bet po kurio laiko vis tiek skaičiai išgaruodavo iš atminties? Mažų mažiausiai galime pasakyti, kad tikrai per dažnai. Šiandien noriu pasidalinti technika, kurią pats naudoju atsimenant datas ir skaičius – DOMINIC technika. Nors mokantis šią techniką prireiks nemažai laiko ir pastangų, patikėkite, tą daryti tikrai verta.

Pagrindinė DOMINIC technikos esmė yra skaičius paversti raidėmis, o vėliau kiekvienam skaičiui priskirti veikėją ir jo veiksmą. Ši technika yra pavadinta 8 kartus pasaulio atminties čempiono Dominic O‘Brien vardu.

Skaičių pavertimas raidėmis

Pirmas veiksmas, kurį atliksime, yra skaičių pavertimas raidėmis. Žemiau pateikiu skaičių atitikimus raidėms pagal jau minėtą D. O‘Brien. Tam, kad būtų lengviau atsiminti atitikmenis, raidės seka abėcėlės tvarka, su keletą išimčių. Nuliui (0) atitikmuo yra raidė O dėl savo vizualaus panašumo. Šeši (6) atitinka raidę S, nes angliškai šeši yra „six“. Ir devyni (9) atitinka raidę N, nes devyni angliškai yra „nine“. Žinoma, jeigu jums tokia tvarka netinka, galima susikurti sau patogius atitikmenis. Tokiu pačiu principu susirašome skaičius nuo 0 iki 99. Pavyzdžiui, 55 yra EE, 23 yra BC, 49 yra DN ir t.t.

Skaičius 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Raidė O A B C D E S G H N


Veikėjas + veiksmas

Paverskime kiekvieną skaičių žinomu žmogumi, veikėju, personažu! Tam, kad būtų lengviau atsiminti priskirtus veikėjus, juos galima sugalvoti tokiu principu: pirma raidė bus veikėjo vardo pirma raidė, antra raidė – veikėjo pavardė. Pavyzdžiui, EC (53) mano sistemoje yra Eric Clapton. Bet nebūtinai reikia ieškoti veikėjų remiantis šiuo principu. Geriausia – priskirti tuos veikėjus, kurie pirmiausiai šauna į galvą išgirstant raides. Pavyzdžiui, AA (11) pas mane yra Arvydas Sabonis, nes jis visada žaisdavo vienuoliktu numeriu. BC (23) yra Michael Jordan, kuris visada žaisdavo 23 numeriu. 95 (NE) yra žuviukas Nemo (tiesiog tai buvo pirmas veikėjas, kurį sugalvojau). Kaip ir minėjau, kiekvienam skaičiui reikia sugalvoti veikėją. Nuo 1 iki 99. Kitas veiksmas yra veikėjui priskirti veiksmą. Pavyzdžiui, Arvydas Sabonis (AA, 11) deda į krepšį. Ernestas Hemingvėjus (EH, 58) rūko cigarą. Ed Sheeran (ED, 54) groja gitara. Veiksmą reikia sugalvoti tokį, kuris iš karto asocijuojasi su tuo veikėju. Ir vėl – nuo 1 iki 99.

Istorijos kūrimas

Štai ir įdomiausioji dalis. Sudarius visą sistemą, galima pereiti prie istorinių datų. Pasiimkite 1517 m., kai Martynas Liuteris paskelbė savo 95 tezes. Pirma, suskaidykite 1517 m. į du skaičius – 15 ir 17. Mano sistemoje 15 (AE) yra „Albertas Einšteinas rodo liežuvį“ (pamenate šią žinomą nuotrauką?), o skaičius 17 (AG) yra „Antanas Guoga žaidžia pokerį“. Vėliau atliekama tokį veiksmą: iš pirmo skaičiaus imame veikėją, o iš antro skaičiaus veiksmą. Štai taip:

15 – Albertas Einšteinas rodo liežuvį.

17 – Antanas Guoga žaidžia pokerį.

1517 – Albertas Einšteinas žaidžia pokerį.

Paskutinis veiksmas, kurį turime atlikti, yra susieti šį sakinį su Martyno Liuterio įvykiu. Čia jau turime pasitelkti fantaziją.

Įsivaizduokite Martyną Liuterį, kuris garsiai skambant bažnyčios varpams kabina savo tezes ant medinių bažnyčios durų Vitenberge, kai tuo metu apsivilkęs velnio kostiumą, A. Einšteinas vilioja M. Liuterį žaisti velnio žaidimą – pokerį.

Taip, iš pradžių kuriant tokias istorijas reikės laiko. Tačiau su laiku kursite jas vis greičiau. Ir pamatysite – kai jūsų kažkas klaus, kada Martynas Liuteris paskelbė savo 95 tezes, jums iš karto prieš akis iššoks Einšteinas velnio kostiume.

Atminkite, labiau atsimenamos yra tos istorijos, kuriose yra daug spalvų, kvapų, humoro, absurdiškumo, hiperbolizavimo, seksualumo. Tad savo istorijas kurkite su šiais elementais.

Pabaigai

Ruošiantis istorijos egzaminui, galima susirašyti visas įmanomas datas, kurios tik gali būti istorijos egzamine. Vėliau visoms datoms sukurti istorijas.

Bent jau kažkiek išmanantys istoriją žmonės tikrai žino, numano amžių, kuriame įvyko tam tikras įvykis. Tai reiškia, jog belieka atsiminti du paskutinius skaitmenis. Pavyzdžiui, jūsų yra klausiama, kada Hitleris atėjo į valdžią. Na, tikriausiai niekam nekyla klausimas, kuriame amžiuje yra įvykęs šis įvykis. Atsakymas yra 1933 m. Jums nereikia atsiminti skaičiaus 19, o tik 33. Tokiu atveju imame skaičiaus 33 (CC) personažą ir jo veiksmą. Po šituo skaičiumi mano sistemoje slepiasi Čarlis Čaplinas, kuris boksuojasi (tiesiog pirmas į galvą atėjęs filmas su Č. Čaplinu). Ir vėl pratimas kartojasi: su šiuo sakiniu ir Hitlerio įvykiu reikia sukurti istoriją.

Įsivaizduokite, kaip rinkimus laimėjęs Hitleris žengia raudonu kilimu ir saliutuoja savo partijos nariams. Kai staiga iš minios išbėga Čarlis Čaplina su bokso pirštinėmis ir aptalžo Hitlerį savo puskabliais. Hitleris su mėlyne po akimis apsiverkia ir pabėga, pamesdamas savo netikrus „hitleriškus“ ūselius.

Manau, kad tokia kiek absurdiška istorija jums tikrai įsimins. O kai jūsų paklaus šios datos, jūs jau nebemasite tiesiog Hitlerio – jūs matysite kaip Hitleris yra talžomas Č. Čaplino , verkia ir pabėga. O atsiminę Č. Čapliną, žinosite, jog jo personažas slepiasi po skaičiumi 33 (CC). Štai ir atsimenate tuos metus!

Lygiai tokius pačius veiksmus atlikite, jei nežinote tik vieno, paskutinio, skaitmens datoje.

Tam, kad savo DOMINIC sistemą būtų kurti lengviau, pridedu nuorodą, kurioje sistema automatiškai pateikia žinomus veikėjus. O supildę sąrašą, jį galite atsispausdinti ir pasikabinti:

http://peoplebyinitials.com/p/dominic-number-memory-system

Šią techniką galite naudoti, norint atsiminti kitus skaičius, telefono numerius, įvariausius sąrašus ir kitus dalykus. Tad ji tikrai gali praversti kasdieniniame gyvenime.

Straipsnio pagrindinė nuotrauka: Designed by Harryarts – Freepik.com

Istorijos korepetitorius Aurimas